Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016

Kovo 14-18 dienomis Užupio gimnazija prisidėjo prie „Vaikų linijos“ inicijuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“taip siekiant atkreipti dėmesį į patyčių problematiką bei skatinti draugiškus ir pagarbius tarpusavio santykius.

Veiksmo savaitę padedami socialinės pedagogės Erikos Jokšaitės organizavo, daug savo darbo, kūrybiškumo bei laiko skyrė 1d klasės mokiniai.

Savaitė prasidėjo ryte, kai grupelė gimnazistų prie durų sutiko ateinančius į mokyklą, sveikino su nauja diena, linkėjo būti pozityviais ir kaip priminimą visai dienai įteikdavo dienos mintį. Taip pat 1c ir 1d klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge Erika Jokšaite, psichologe Gintare Daubariene bei „Vaikų linijos“ savanore Lina diskutavo apie situacijas, kuriose mokiniai patiria patyčias, jų sprendimo būdus, domėjosi savanoriavimo „Vaikų linijoje“ kasdienybe.

Klasės valandėlės „Jaukiai ir atvirai prie arbatos puodelio apie klasės gyvenimą“ buvo skirtos kiekvienam pabūti su klase be nuolatinių rūpesčių ir pakalbėti apie klasiokų tarpusavio santykius. Užupio gimnazistai yra atviri ir norintys bendrauti bei bendradarbiauti mokiniai, prisidedantys prie Užupio bendruomenės gyvavimo, todėl Veiksmo savaitę jie tapo pavyzdžiu mažiesiems lopšelio – darželio „Užupiukas“ vaikams. Grupelė gimnazistų lankėsi darželyje ir kalbėjo su vaikais apie draugystės reikšmę, piešė ta tema piešinius, kartu žaidė taip parodydami tinkamo bendravimo pavyzdį.

Savaitės uždarymui gimnazijos pirmų ir antrų klasių mokiniai kartu su lopšelio – darželio „Užupiukas“ vaikais, vadovaujant šokių mokytojai Auksei Zabitytei – Zykienei, šoko flashmob‘ą „Būkim draugais“. Nors lauke buvo šaltoka, tačiau tiek darželio vaikų tiek gimnazistų nuotaikos buvo puikios.

Ši savaitė dar kartą patvirtino, kad užupiečiai supranta, jog tik nuo mūsų pačių priklauso kaip emociškai saugiai jausimės ir kaip šalia mūsų jausis kiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *